12 Ağustos Cuma , 2022

Vali Makas, Tercan 1’inci Bal Festivaline Katıldı

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Kaymakamlık ve Belediye işbirliği ile ilçedeki arıcılık potansiyelini ve Tercan Balı’nın tanıtımını yapmak amacıyla 1’inci Bal Festivali düzenlendi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Tercan Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Tercan Belediye Başkanı Lokman Gültekin ve çok sayıda davetlinin katıldığı bal festivalinde Tercan Balı sergilenerek, çeşitli şenlikler düzenlendi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları ilk olarak çarşı merkezinde kurulan bal stantlarını gezerek, üreticiler ile sohbet edip, ikram edilen ballardan tattılar. Üreticiler ile sohbet eden Vali Makas, bereketli ve bol kazançlar diledi.

Ardından festival alanında devam eden programda; Belediye Başkanı Lokman Gültekin, Kaymakam Musa Kazım Çelik, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır konuşma yaparak, festivalin hayırlı olması ve olumlu sonuçlar getirmesi temennisinde bulundular.

Programda son olarak konuşan Vali Mehmet Makas, Tercan 1’inci Bal Festivalinin hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenleri ve destek verenleri tebrik etti.

Programda; festivale katkıda bulunan üreticilere ve dernek yöneticilerine teşekkür plaketi takdim edildikten sonra festival, mehteran gösterisi ve türkü sanatçılarının sahne alması ile devam etti.

Diğer Haber

“Genel Asayiş Uygulaması”Gerçekleştirildi

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce genel asayiş uygulaması yapıldı. Genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması …