19 Haziran Çarşamba , 2024

Vali Makas, Üç Aylar ve Regaib Kandili Manevi Dünyamızın Aydınlandığı Özel Gündür

Erzincan Valisi  Mehmet Makas, Üç Aylar ve Regaib Kandili Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

Vali Makas mesajında şu görüşlere yer verdi: ‘“Sevgili Peygamberimizin “Allah’ım, Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur” şeklinde dua ederek, önemine işaret ettiği rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olan üç ayların manevi iklimine girmiş bulunuyoruz.

3 Şubat Perşembe gününü 4 Şubat Cuma gününe bağlayan gecede, manevi iklime girişimizin habercisi olan Regâib Kandili’ni idrak edeceğiz. Regaib, kelime anlamı olarak arzulanan, talep edilen şey anlamındadır. Müslümanların en büyük arzusu Allah’ın rızasını kazanmak ve Allah’ın rahmetine ulaşmaktır. Allah’ın rızasını kazanmak için bu önemli gecede samimi bir kalple Yüce Yaradan’a ellerimizi açıp, O’na yöneleceğiz.Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı özel günlerdendir.  Manevi dünyamızın bereket iklimi olan bu kutlu zamanlar, mübarek gün ve geceler, kendimizle yüzleşmek ve bir hayat muhasebesi yapmak için önemli bir fırsattır.İçinde bulunduğumuz bu mübarek gün ve gecelerdeki manevi havayı fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları sonlandırarak, birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlâki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Ülkemizin ve insanlığın barış ve huzuru için canları pahasına gece gündüz mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimize dualarımızla destek olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.” Dedi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …