Vali Makas’tan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Erzincan Valisi Mehmet Makas, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Mehmet Makas mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde aziz milletimizin önce vatan diyerek, birlik ve beraberlik içerisinde verdiği büyük mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyet’imizin 97. yıldönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşımız, millet, vatan ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren, onurlu bir mücadeledir. Cumhuriyet’in ilanıyla halkın iradesi egemen kılınmıştır.  Büyük bedeller ödenerek kurulan ve kurulduğu günden bugüne her alanda gelişimini sürdüren ülkemizi, Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarmak ve Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için durmadan yorulmadan çalışmaya devam etmeliyiz. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi her geçen gün daha da güçlendirerek, atalarımızın emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacak ve gelecek kuşaklara her alanda gurur duyacakları bir ülke bırakmak için el ele verip geleceğe güvenle yürüyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet toprakları bizlere vatan yapan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla yâd ediyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …