21 Şubat Çarşamba , 2024

Vali Makas’tan Anlamlı Ziyaretler

Erzincan yeni Valisi Mehmet Makas, göreve başlar başlamaz çalışmalara hızla başladı. İlk olarak Terzibaba Türbesini ardından güvenlik güçlerini ve şehit ailelerini ziyaret etti.  Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın anlamlı ziyaretleri vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Köy Sakinlerinin İstek ve Taleplerini Dinledi

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan merkeze bağlı Uluköy, Ergan, Heybeli, Çatalarmut köylerini ziyaret ederek, köy sakinlerinin istek ve taleplerini dinledi. Ardından Mertekli Regülatörünü, İl Özel İdare Konkasör tesislerini gezen Erzincan Valisi Mehmet Makas, daha sonra ise Mertekli ve Çağlayan yol kontrol noktalarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ardından yağan sağanak yağış nedeniyle Kurt Deresi’nde meydana gelen taşkın bölgesine giden Erzincan Valisi Mehmet Makas, burada Erzincan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi ve DSİ’ye ait ekiplerin yürütmüş olduğu çalışmaları yerinde inceledi.

Uygulama Noktalarını Ziyaret Etti

Vali Mehmet Makas, Erzincan-Kemah karayolu üzerindeki Alp Jandarma Karakol Komutanlığı ile Dumanlı ve Cebesoy uygulama noktalarını ziyaret ederek, güvenlik, trafik ve önleyici hizmetlerde görevli askerlerin kontrol çalışmalarını denetledi. Ziyaretlerinde askerler ile bir süre sohbet eden Erzincan Valisi Mehmet Makas, tüm askeri personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Şehit Ailelerini Unutmadı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Şehit Uzman Çavuş Fırat Kılıç, Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir, Şehit Er Fatih Çaybaşı ve Şehit Er Akın Taş’ın babalarını evlerinde ziyaret ederek, babalar gününü kutladı. Ziyaretlerinde şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, istek ve taleplerini dinleyen Vali Makas ve beraberindeki heyet tüm şehitler için dua ettiler.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …