22 Şubat Perşembe , 2024

Vali Makas’tan Nöbet Tutan Askerlere Ziyaret

Erzincan Valisi Mehmet Makas, bin 688 rakımlı dağlarda Erzincan’ın Kemah ilçesi’nde Alp Karakolu Üs bölgesinde hava sıcaklığının eksi 5 dereceye kadar düştüğü bölgede nöbet tutan askerleri ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Erzincan Valisi Mehmet Makas’a, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Halil Altıntaş ve İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy eşlik etti.  Ziyarette Alp Karakolu üs bölgesinde nöbet tutan askerlerle bir süre sohbet gerçekleştirildi. Vali Mehmet Makas,  vatan savunmasını canı pahasına yerine getiren Mehmetçikleri tebrik etti.

Askerler ile tek tek sohbet eden Vali Mehmet Makas, bu sırada devlet büyüklerini cep telefonundan görüntülü olarak aradı. Bulunduğu noktada nöbet tutan askerlerle görüştürdü.  Devlet büyükleri güvenlik güçlerimize; “Milletimiz sizinle gurur duyuyor. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin selameti için gece gündüz demeden her türlü tehlikeye karşı dimdik ayaktasınız. Allah’ım sizlere güç kuvvet versin. Bütün kahraman Mehmetçiklerimize kolaylıklar diliyoruz” mesajını verdiler.

Mevzileri gezdikten sonra bölge hakkında görevlilerden bilgi alan Vali Mehmet Makas, Askerler ile birlikte menemen yemeği yiyerek kara demlik çayı içti. Gerek ülke dışında gerekse ülkemiz sınırlarında Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı operasyonları, bölgemizde güvenlik güçlerimizin azim ve kararlığı sonucu terörle mücadelede başarılı sonuçlar elde edildiğine değinen Vali Mehmet Makas, tüm güvenlik güçlerine başarı ve kolaylıklar diledi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …