Yamaç Paraşütü Sporcuları 15 Temmuz Şehitleri İçin Havalandı

Erzincan’da yamaç paraşütü sporcuları, Türk bayrakları ile uçuş yaparak 15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişiminde şehit edilen vatandaşları andılar.

Erzincan Havacılık ve Doğa Sporları Derneği ve Üzümlü Spor Kulübü üyeleri 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların anısına Keşiş dağı eteklerinden 6 kişilik ekiple uçuş gerçekleştirdi.

Erzincan’da Çakırman mevkiinde biraraya gelen yamaç paraşütü sporcuları 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşları anmak için havalandılar.  Yamaç paraşütü kanatlarını 15 Temmuz Şehitleri için açan sporcular uçarken, açtıkları Türk bayrakları ile şehitleri andılar. Yaklaşık 30 dakika havada kalan ve ortalama 1 bin 550 metre yükseklikte uçan paraşütçüler, havada Türk bayraklarını açtılar.

Uçuş sonrası konuşan ERHAVDER Başkanı Yamaç Paraşütü Sporcusu Eren Varlı: “Bugün 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü. Bugün dolayısıyla şehitlerimizi anmak amacıyla yamaç paraşütlerimizle Türk Bayraklı uçuş gerçekleştirdik. Erzincan semalarında Türk Bayrağımızı dalgalandırarak şehitlerimizi andık. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Ethem Ayhan; “Bugün şehitlerimiz anmak için Erzincan pilotları olarak Çakırman mevkiinden havacılık kulübünün sahasında bayrak ile uçuş yaptık. Uçuşumuzun amacı şehitlerimizi anmak ve bu günü unutmamak. Biz bugünü unutmayacağız ve hiç kimseye de unutturmayacağız” dedi.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Kübra Cengiz; “Bugün 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü. Şehit olan vatandaşlarımız anmak için burada toplandık. 800 metreden kanatlarımızı açmış bulunmaktayız. Türk Bayrağını da kanatlarımıza takarak gökyüzünde dalgalandırdık. Büyük bir onurla. İnişimizi yaptık. Buraya gelen bütün pilotlarımızı tebrik ve teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

Yamaç Paraşütü Sporcusu Sedat Cengiz; “Bugün 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü. Bugüne ait farklı bir etkinlik yapalım dedik. Kulübümüze ait 6 tane paraşütçümüz var. Onlarla beraber görmüş olduğunuz tepeye çıktık. Orada paraşütlerimiz hazırladık. Ön hazırlığımızı yaptık ve gökyüzüne doğru adımlarımızı attık. Bayraklarımızı açtık. Sema da Türk Bayrağını dalgalandırdık. Buradan herkese bütün dünyaya haykırıyoruz. Türklere gem vurulmaz, Türklere darbe yapılmaz. Buradan tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle, saygı ile anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Diğer Haber

Şehit Gündüz’ün Ailesi ve Mezarı Ziyaret Edildi

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, 15 Temmuz’da FETÖ/ PDY terör örgütünün darbe teşebbüsü sırasında hayatını kaybeden …