12 Ağustos Cuma , 2022

Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyasına Destek Toplantısı Yapıldı

Son zamanlarda ülkemizde meydana gelen orman yangınları ile sel felaketlerinin neden olduğu zararların giderilmesi afetzede durumundaki vatandaşların acil ihtiyaçlarının bir an evvel karşılanması amacıyla İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından başlatılan YANGIN VE SEL AFETİ YARDIM KAMPANYASI’na Erzincan’dan en güçlü desteği sağlamak için değerlendirmelerde bulunmak üzere toplantı düzenledi.

Valilik toplantı salonunda, Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında gerçekleşen toplantıda AFAD tarafından ülkemiz genelinde başlatılan “BEN DE VARIM” kampanyasına Erzincan’dan yapılabilecek en güçlü nakdi ve ayni yardım desteği hakkında ilgili kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

Düzenlenen toplantıya Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın yanı sıra Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ercan Ekinci, kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Vali Mehmet Makas toplantıda yaptığı konuşmada; sel ve yangın afetlerinden dolayı vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir an evvel giderilmesi için Devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiğini ve halihazırda kapsamlı ve gayretli bir çalışmanın yürütüldüğünü belirterek, Devletimizin sahada yürüttüğü kapsamlı ve gayretli çalışmaya bir çok kez deprem afeti yaşamış Erzincanlılar olarak “BİZ DE VARIZ” diyerek kurumlarımızın, yerel yönetimlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve vatandaşlarımızın, her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde afetzede kardeşlerimize en güçlü desteği sağlayacağına inandığını vurguladı.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …