13 Ağustos Cumartesi , 2022

Yardımcı Kaynak Kitapları 12. Sınıflara Dağıtıldı

Sosyal Bilimler Lisesinde devam eden Destekleme ve Yenileme Kurslarını ziyaret eden Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen AYT ve TYT yardımcı kitap serisini 12. öğrencilerine dağıttı.

Sosyal Bilimler Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinin katıldığı Destekleme ve yenileme kurslarını ziyaret ederek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen TYT-AYT yardımcı kaynak kitaplarının dağıtılması öncesinde öğrencilere konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 81 il genelinde dağıtımını gerçekleştirmek için buradayız. Kitaplarımız en son sınavlarda çıkan soruları da kapsıyor incelendi AYT ve TYT sorularını kapsayan yardımcı kitaplarımız 12 adet. Öğretmenlerimiz her zaman yanınızda aileleriniz gibi bizlerde sizlerden başarı bekliyoruz” dedi.

Konuşmasını sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Milli eğittim bakanlığımız tarafından daha önce ücretsiz ders kitaplarıyla ilgili şimdiye kadar 7 milyon 500 bin üzerinde bugüne kadar ücretsiz kitap dağıtıldı. Ancak Milli Eğitim bakanlığımız bu yıl sınavlara hazırlanan öğrencilere katkı olsun diye daha önce her ay dijital olarak öğrencilere sunmuş olduğu kitapları basılı olarak birinci dönem yine 48 bin 560 adet kitap ilimize gönderdi. 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar bütün öğrencilerimize dağıttık.

İkinci dönemde 32 bin 543 kitabı 12. Sınıftaki öğrencilerimize ve 8’nci ve 12. Sınıf öğrencilerimize dağıtmak ilimize gönderilirken aynı yardımcı kitaplar aynı zamanda tüm Türkiye’de ki illere gönderildi.

 

İlçelerde dağıtımlar yapılacak

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde İlgili şube müdürlüğümüz ve ekibi Erzincan’ın Kemaliye, İliç, Refahiye, Kemah ilçelerimize aracımızı gönderdik. Bugün merkezde yarında Otlukbeli, Çayırlı Üzümlü, Tercan ilçelerinde dağıtacağız. Bakanlıkça gönderilen 32 bin 543 kitap öğrencilerimizin elinde olacak, bunların hepsinin amacı, eğitimde fırsat adaletini sağlayabilmek.

17 Hazirana kadar eğitimler olacak

Destekleme ve Yenileme kurslarına kuruş para vermeden daha önceki yıllardan da ilk binde birden çok öğrenciyi hedefine ulaştıran bir okuldayız. Sosyal Bilimler Lisemiz. Yapılan desteklerin tamamı hepsi ücretsiz olarak Destekleme ve Yenileme kurslarımız sayesinde oldu. Yüne bu yıl ve bundan sonraki yıllarda da aynı şekilde eğitimde fırsat adaleti sağlama adına Milli Eğitim bakanlığımız sizlerin hedefinize ulaşasınız diye, gayemiz amacımız budur. Ailelerinize külfet olmadan bunu devletin eliyle devletin okulunda ve en güzel bir şekilde yapılabileceksiniz. Okul bitene kadar 12. Sınıflar 17 Hazirana kadar 12. Sınıf öğrencilerimiz burada etüt katı uygulaması soru çözüm şeklinde burada öğretmen arkadaşlarımızla soru ve sorunlarınızı halletmek üzere buradalar.

Ramazandan sonra sabah 8 den akşam 8’e kadar çaymatikler kurulacak. İldeki bütün okullarda da bu var. Bunların hepsinin tek amacı geleceği sizlere emanet edeceğiz. En iyi şekilde hazırlanmak en güzel şekilde hazırlanarak ülkemizde belli noktalara gelerek birilerine faydanız olmak üzere çalışmak’ dedi.

İl Mili Eğitim Müdürü Aziz Gün konuşmasının ardından yaklaşık 12 adet kitaptan oluşan yardımcı kitapları Destekleme ve Yenileme kurslarına katılan öğrencilere dağıttı.

 

Destekleme ve Yenileme kurslarına katılan 12. Sınıf Öğrencileri ders kitaplarının çok faydalı olacağını belirterek İl Milli Eğitim müdürü ve okul idaresine teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …