13 Ağustos Cumartesi , 2022

“Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” Uygulaması

“7-13 Mayıs Trafik Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması gerçekleştirildi. Uygulamada yaya ve sürücülere broşür dağıtılarak, kurallar konusunda bilgilendirme yapıldı.

“Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan etkinliğe  tüm il ve ilçelerde vali, kaymakam ve kolluk amirlerinin katılımıyla il/ilçede belirlenen noktada vatandaşlara kampanya hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, “7-13 Mayıs Trafik Haftası” çerçevesinde “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” mottosunun yayınlanmasının ardından ekipler, Refahiye Huzurevi Kavşağında uygulama yaptı. Uygulamaya Kaymakamımız Eyüp Kaykaç, Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Turan, İlçe Jandarma Komutanı Onur Hane, Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Mehmet Çakar, Bölge Trafik Denetleme İstasyon Bürolar Amiri Halil Kemal, İlçe Emniyet Personeli ve İlçe Jandarma Personeli katıldı. Kaymakam Eyüp Kaykaç; yaya ve sürücülere broşür dağıtarak, kurallar konusunda bilgi verdi. Polis ekiplerince araçlar durdurularak yayaların yolun karşısına güvenli geçişleri sağlandı.

Kaymaka Eyüp Kaykaç; “Bugün İçişleri Bakanlığımızın Türkiye genelinde uyguladığı yayalarla ilgili kampanyamız var. “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” sloganıyla hareket ediyoruz. Peki nedir bu 5 adım; “Yaya Yolunda İlerle”“Görünür Ol”“Trafik Işıklarını Takip Et”“Yaya Geçidi Kullan”“Yola Odaklan”.  Bu 5 adım konusunda öncelikle yayalarımızı bilgilendiriyor, daha sonra da sürücülerimize yayalara nasıl davranmaları gerektiği noktasında uymaları gereken kuralları hatırlatıp, broşürler dağıtıyoruz. Bu sayede farkındalığı artırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …