13 Ağustos Cumartesi , 2022

Yaz Dönemi Kur’an Kursları Başladı

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği Yaz Kur’an Kursları, 90 bin cami ile uygun mekanlarda koronavirüs tedbirleri eşliğinde eğitime başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde il ve ilçe müftülüklerince bu yıl 90 bini aşkın camide ve uygun mekanlarda düzenlenecek olan Yaz Dönemi Kur’an Kursları, Kovid-19 tedbirleri eşliğinde eğitime başladı.

Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur’an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları ekseninde tüm yurtta kapılarını açtı.

Halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı Yaz Kur’an Kursları’na her yıl milyonlarca çocuk ve genç kayıt yaptırıyor.

Bu yıl da çocuklarını Yaz Kur’an Kursları’na göndermek isteyen anne babalar için başvurular; cami, kurs veya “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden 11 Temmuz’a kadar devam edecek.

4-9 yaş grubu öğrencilere yüz yüze eğitim verilirken, 10-15 yaş grubundaki öğrencilere yüz yüze ve çevrimiçi, 16-22 yaş grubundakilere ise sadece çevrimiçi eğitim verilecek.

Yüz yüze ve çevrimiçi yapılacak Kur’an kursları eğitimleri, 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Bu vesile ile Erzincan Tekinler Kız Kur’an Kursu’na Din Eğitimi ve Hizmetleri Şube Müdürü Ali Şen ile birlikte bir ziyaret gerçekleştiren İl Müftüsü Burhan Çakır, açılış için düzenlenen programda öğrencilere ve öğreticilerine hitap etti.

İl Müftüsü Burhan Çakır, öğrencilerle sohbet ederek kurs boyunca özel gayretlerle iyi bir Kur’an öğreniminden geçeceklerine olan inancını dile getirdi ve hem öğrencilere hem de öğreticilerine başarılar diledi. Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde bu yıl da camilerin çocuklarla şenleneceğini belirterek, “Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da camiler yavrularımız ile birlikte çiçek açacak.” dedi.

Vatandaşların büyük bir kısmının temel dini bilgileri camilerden öğrendiğini ifade eden Müftü Çakır, Yaz Kur’an Kursları’na çocuklarını gönderen velilere ve kurslara katılım sağlayan çocuklara teşekkür etti.

Diğer Haber

Resmi İlanların Sosyal Ağlarda Paylaşım Esasları Belirlendi

Basın İlan Kurumu, sosyal ağ hesaplarında resmi ilanları haberleştirerek paylaşan gazetelerin ek gösterge alabilmek için …