16 Haziran Pazar , 2024

Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı Düzenlendi

İl Müftülüğü konferans salonu’nda yaz Kur’an kursları kapanış programı düzenlendi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın da teşrif ettiği program, müftülük personeli, Kurs öğrencileri ve ailelerinin katılımıyla ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftü Vekili İsmail Yılmaz’ın açış konuşması ve hoşgeldiniz hitabının ardından, Recep Demir Yatılı Erkek Kur’an Kursu, Ahmet Seher Deniz Kız Kur’an Kursu, Tekinler Kız Kur’an Kursu, Yavuz Selim Kur’an Kursu ve Pir-i Sami 4-6 Yaş grubu kurs öğrencilerinin hazırladıkları etkinlikler sahnelendi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın program dolayısıyla yaptığı konuşma, katılımcılar tarafından ilgiyle ve beğeniyle karşılandı. Vali Makas; “müftülüğümüzün tertip ettiği bu program, inanıyorum ki ‘Asımın Nesli’ ruhunu ve şuurunu yeniden canlandıracak ve bu kıymetli, sevgili gençlerimiz kendilerine tevdi edilen görevleri büyük bir sorumluluk bilinciyle bihakkın yerine getireceklerdir. Gençlerimizle gurur duyuyor, onların başarılarını daha da artırarak devam ettirmelerini kendilerinden bekleyerek hem kendilerini, hem ailelerini ve hem de onları yetiştirenleri tebrik ve takdir ediyoruz. Bu vesile ile Erzincan Müftülüğü’ne, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bu etkinlik ve faaliyetleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kurs öğrencileri tarafından hazırlanan aktiviteler kapsamında dualar, okundu, Kur’an-ı Kerim’den sureler okunup anlamları verildi, ilahiler söylendi, ‘Temiz Çevre, Temiz Toplum, Ormanları Koruma’ ile ilgili mesajlar verildi ve program sona erdi. Programın ardından salon çıkışında öğrencilere dondurma ikramında bulunuldu.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …