19 Haziran Çarşamba , 2024

Yaz Kur’an Kursu Kapanış Programı Düzenlendi

Erzincan Yavuz Selim Mahallesi Camii Kız ve Erkek Yaz Kursu Öğrencilerine Yönelik Düzenlenen Kapanış Programında, 10. Yılında da Usul Değişmedi.

20 Ağustos 2021 tarihi itibariyle yaz Kur’an kursları kapanışı itibariyle camiler çeşitli etkinliklerle kapanış programları düzenliyorlar.

Kız ve erkek 250 öğrenci kapasitesiyle yaz kursunu sonlandıran Erzincan Yavuz Selim Mahalle Camii öğrencileri, 100’er liralık ödüllerle ve çeşitli ikramlarla kurslarını tamamladılar.

Kemah ilçe eşrafından Sinan Durak oğlu hayırsever işadamı Serdar Durak, 10 yıldır sürdürdüğü geleneğiyle yaz kursu öğrencilerini para ödülüyle taltif ediyor. Bu yıl da 25.000 ₺’lik bir bütçe ile yine Yavuz Selim Mahallesi kurs öğrencilerini sevindirerek onların manevi eğitimde daha istekli ve gayretli olmaları yönündeki isteklerini dile getirdi.

01 Temmuz 2021 tarihinde başlayıp bir buçuk ay süre ile devam eden 04 -15 yaş arası öğrenciler, 9 Kurs hocasının nezaretinde Kur’an-ı Kerim ve tecvid derslerinin yanı sıra, siyer, ilmihal, islam ahlakı üzerine birçok dini mesele hakkında bilgiler edindiler.

Camide görevli hocalar, bereketli bir zaman dilimi ile öğrencilere dini eğitim adına kazandırılması gereken düsturları öğretmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, öğrencileri, ailelerini ve onları sevindiren hayırsever işadamı Serdar Durak Bey’i tebrik ederek teşekkürlerini dile getirdiler.

Hayırsever İşadamı Serdar Durak’ı temsilen programa katılan Sinan Durak Bey’e Cami ve Dernek yönetimi tarafından kitap ve bakır işleme ile birlikte birer tablo takdim edildi.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …