Yeni Doğan Canlandırma Proğramı (NRP) Eğitimi Başladı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına yönelik Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  ‘Yeni Doğan Canlandırma Proğramı (NRP)’ eğitimlerine başlandı.

Erzincan İl Sağlık  Müdürlüğü tarafından doğumda gelişebilecek yeni doğan ölümlerini ve oksijensiz kalmaya bağlı sorunları en aza indirmek için Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda ‘Yeni Doğan Canlandırma Proğramı (NRP)’ eğitimlerine başlanıldı. Gerçekleştirilen eğitimlerde doğum esnasında oksijensiz kamaya bağlı ölümler ve doğumdan kalan doku bozukluğunu önlemek amacıyla, doğum eyleminde görev alan ve yeni doğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık personelinin yetkisi dahilinde gerekli girişimleri uygulayabilecek ve sonuçlarını değerlendirebilecek yeterli bilgi, beceri ve tutuma sahip olmasını sağlamak. Üniversite ev özel hastanelerde görev yapmakta olan sağlık personelinin katıldığı eğitim, pandemi koşulları dikkate alınarak gerçekleştiriliyor.  Kurs sonunda yapılan sınavlar sonrası başarılı olan kursiyerlere ise sertifika verilecek.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …