9 Ağustos Salı , 2022

Yeşilay Erzincan Şube Başkanı Bilal Selçuk Oldu

Yeşilay Erzincan Şubesinin Olağanüstü Genel Kurulunda yapılan oylamanın ardından Yeşilay Erzincan Şube Başkanı Bilal Selçuk.

Şube Başkanlığı görevine layık görülmekten onur duyduğunu belirten Yeşilay Erzincan  Şube Başkanı Bilal Selçuk şunları ifade etti: “Yeşilay, iyi ve sağlıklı yaşam bilincini tüm toplumumuzda oluşturma hedefiyle aralıksız çalışıyor. Bu hedefe ulaşma noktasında tüm Türkiye’ye yayılan şube yapılanmasının çok önemli bir işlevi olduğuna inanıyorum. Erzincan’da  bu çalışmaları yürütme görevini üstlenmekten dolayı çok mutluyum. Bugüne kadar arkadaşlarımız birbirinden değerli işlere imza attı. Yeni görevim kapsamında her yaştan hemşerimize ulaşıp Yeşilay’ı anlatmak, iyi ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bana bu görevi layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyor; yeni dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Başkan Bilal Selçuk yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında;

“Dostluk, dayanışma, kardeşlik gibi insani duyguların en yoğun şekilde hissedildiği, sevinç, paylaşma ve kaynaşma günü olan bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Bayramlar, insanları aynı düşünce ve değerlerde buluşturmakta, gönülleri yakınlaştırarak kişisel çekişmelerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulmasına, kardeşlik ve iyilik duygularının yeşermesine imkan sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin pekiştiği, sevgi ve hoşgörünün egemen olduğu, bir bayram diliyor, bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.

Yeşilay Hakkında

1920 yılında faaliyete başlayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden; ulusal ve uluslararası düzeyde önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol bağımlılığıyla mücadele hedefiyle kurulmuş; kuruluşundan günümüze bağımlılık türleri arttıkça Yeşilay’ın tüzüğüne yeni çalışma alanları eklenmiştir. Alkolden sonra tütün, madde, kumar ve internet bağımlılığı mücadele alanlarına dâhil olmuştur.

Türkiye genelinde 120 Yeşilay şubesi, dünya genelinde 95 Ülke Yeşilayı bulunmaktadır. 2015 yılında YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) kurulmuştur. 115 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmeti vermeye başlayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi, şu an Türkiye genelinde ve KKTC’de aktif olarak 105 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile bağımlılık alanında profesyonel psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan kadrosu ile psikolojik ve sosyal hizmet desteği sağlamaktadır

BİLAL SELÇUK KİMDİR

29.07.1982 Erzincan ili Kemah ilçe Merkezinde doğan Bilal Selçuk Babasının memuriyeti nedeniyle geldikleri Erzincan’da ilkokulu Mustafa Kemal ilköğretim okulunda okuduktan sonra Ortaokul ve  lise öğrenimini Erzincan Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu Bilal Selçuk Erzurum Atatürk Üniversitesi Harita ve Kadastro Fakültesi ile Eskişehir  Anadolu üniversitesi Kamu yönetimi ve Atatürk üniversitesi Su ürünleri fakültelerinden mezun oldu. Yüksek Lisansını İstanbul Okan Üniversitesi Gayrimenkul ve Değerleme ve Finansmanından çok iyi dereceyle tamamladı.

Erzincan Şube Başkanı olan Bilal Selçuk 2004 yılında Çayırlı İlçesinde memuriyet hayatına başladığı Erzincan Tapu Kadastro İl Müdürlüğünde Çayırlı’da İlçe Müdürü KKTC’de yenileme çalışmalarında, Kars’ta Ermenistan sınırı ölçüm işlerinde çalıştıktan sonra Erzincan Kadastro Müdürlüğünde Kadastro üyesi görevini ifa ederken Erzincan’a yeni kurulan Erzincan Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğünün kurucu Bölge Müdür Yardımcısı olarak atandı.  2009 Yılında atandığı  Bayındır Memur-Sen Erzincan İl Başkanlığı görevine devam ederken aynı zamanda Sendikanın Genel Merkez Disiplin Kurulu Baskanlığı yapıyor. Erzincan Kemahlılar dernek Yönetim Kurulu üyesi olan Bilal Selçuk Evli 2 Çocuk babası İyi derecede İngilizce, Arapça ve Osmanlıca bilmektedir.

Diğer Haber

Belediye personelinden kan bağışına destek

Erzincan Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışına destek verdi. Erzincan Beleyesi personeli, …