Yıldırım, “Erzincan’da Herkes Kendi Hesabına Çalışıyor”

Haber: Eren Varlı

İzmir Milletvekili ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzincan Mitinginden bir kaç öncesinde hava yoluyla memleketi Erzincan’a geldi.

“Nerede Bu Yatırımlar Biz Bunları Göremiyoruz Diyenler Varmış”
Yüzlerce Erzincanlı tarafından karşılanan Binali Yıldırım, havaalanında ki karşılama töreni ardından Yeni Sanayi Sitesi’nde vatandaşlara seslendi. Yıldırım Yeni Sanayi Sitesi’nde yaptığı konuşmasında; “ Başbakanınız oldu, bakanınız oldu, milletvekiliniz oldu milyarlarca yatırım yaptık diyor nerede bu yatırımlar biz bunları göremiyoruz diyenler varmış buna çok üzüldüm.
Benim hemşerilerim görüyor sizler görüyorsunuz ama görmeyenlere hatırlatalım. Türkiye’nin en modern hava limanına bakın Erzincan havalimanı. Erzincan çevre yoluna baktığınız da yaptığımız eserleri göreceksiniz. Alt üst geçidine bakın, çağlayan kavşağına bakın,  Kelkit kavşağına bakın 25 bin öğrencinin okuduğu Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine bakın. Hemen karşısında olan 25 bin polis adayının yetiştiği Polis Meslek Yüksek Okulu kampüsüne bakın modern otobüs terminaline bakın Akyazı’da Kızılay maden suyu fabrikasına bakın. Olmadı güneye dönün Ergan dağına bakın Ergan kayak tesislerine bakın olmadı değerli kardeşlerim bin kişinin çalıştığı Asist çağrı merkezine bakın tavuk kombinesine bakın yetmedi Erzurum’dan Erzurum’a 6 saatte gidiliyordu o Sansa derelerine bakın  üç tane Fırat üzerine gem vurduğumuz köprülere bakın olmadı gidin batıya doğru Sakal tutan geçidine bakın Köroğlu geçidine bakın Kızıldağ geçidine bakın yolları böldük hayatları birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük Türkiye’yi birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye ‘yi böldürtmeyiz bunu herkes böyle bilsin. Saymaya lüzum yok daha liste uzayıp gidiyor. Yapılanlar var daha Araştırma Hastahanesini mi sayayım, ek binasını mı sayayım, modern Adliye Sarayını mı sayayım ,4 yıldızlı otellerimi sayayım daha da  güzel olacak hiç merak etmeyin. Erzincan’a yatırımlar artarak devam edecek.
31 Mart’ta Erzincan’da Cemalettin Başsoy’la Yola Devam
İstanbul’da 500 bine yakın hemşerimiz var onlar evelallah arkamızda onlarla gurur duyuyoruz. İstanbulluların desteği ile eğer belediye başkanı olur isem çok daha güzel hizmetler yapacağız. O halde ne diyoruz 31 Mart’ta Erzincan’da Cemalettin Başsoy’la yola devam.
“Erzincan Ortaklıkta Yok Kafa Karıştırmayalım”
Tamam biz MHP ile ittifakız ortaklığımız var eyvallah itirazım yok İstanbul’da ben ortak adayım ama Erzincan ortaklıkta yok kafa karıştırmayalım. Erzincan’da herkes kendi hesabına çalışıyor. Her iki adaya da başka adaylar da var ise başarılar diliyorum. Ama beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, söylediğimiz tüm şarkılarda bana her şey sizi hatırlatıyor değerli hemşerilerim. O halde beraber yürümeye var mıyız? El ele daha güzel günlere . Bu yeni sanayi sitesinin başlangıcı 1971 açılışı bize nasip oldu. Eksiğini tamamladık nerdeyse bu siteyi başlatanların torunları büyüdü evlenme çağına geldiler ama hala bitirememişler. Burada 840’ın üzerinde dükkan var şimdi gelirken şurayı gördüm  başkan burayı pırıl pırıl asfalt yapacaksın burası böyle olmaz toz toprak içerisinde  hemşerilerim bunu hak etmiyor. Buranın doğalgazı da yokmuş doğal gazı da hemen bağlıyorlar hayırlı uğurlu olsun. Değerli kardeşlerim elektrikleri yeraltına alınmış daha güzel olacak. Bugün sıkıntılarımız var bu sıkıntıları fırsat bilip milletin kafasını karıştırmaya çalışanlar var sıkıntıları geçmişte de biz çözdük şimdide biz çözeceğiz ilerde de biz çözeceğiz. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum Allah yar ve yardımcımız olsun. Şimdi milletin adamı Cumhurbaşkanımızı coşkuyla karşılamaya hazır mısınız? Bugün biliyorsunuz Cumhurbaşkanımızın doğum günü , doğum gününü Erzincan’da geçiriyor bu ne demektir biliyor musunuz. Şimdi bizim ona en büyük hediyemiz 31 Mart’ta Cemalettin Başsoy’u başkan seçerek vereceğiz. Sağ olun var olun Allah’a emanet olun. Gününüz mübarek, geleceğiniz aydın olsun” dedi.

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …