Erzincan’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Türkiye Şampiyonası final müsabakalarıyla sona erdi. Kıyasıya mücadelelerin ardından kızlar kategorisinde İstanbul özel Atacan Ortaokulu takımı birinci oldu. ( Barış Yalçınkaya - Anadolu Ajansı )

Yıldızlar Voleybol Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Şampiyonada kızlar kategorisinde İstanbul Özel Atacan Ortaokulu, erkekler kategorisinde ise İstanbul Cevatpaşa Ortaokulu birinci oldu. Erzincan’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Türkiye Şampiyonası, final müsabakalarıyla sona erdi.

Erzincan’da 7 Mayıs Salı günü başlayan ve Merkez Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın final maçlarını Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ve İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ile kurum müdürleri izledi.  Kızlar ve erkekler kategorilerinde gerçekleştirilen müsabakalarda, KKTC, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Bingöl’den gelen 16 ekipten 200 sporcu ter döktü.

Kıyasıya mücadeleler yapılan şampiyonada kızlar kategorisinde İstanbul Özel Atacan Ortaokulu birinci, İstanbul Özel Ataşehir Bilfen Ortaokulu ikinci, Ankara Özel Maya Ortaokulu üçüncü oldu.

Şampiyonanın erkekler kategorisinde ise İstanbul Cevatpaşa Ortaokulu birinciliği, İstanbul Özel Beykent Doğa Ortaokulu ikinciliği, İstanbul Yenibosna Fatih Ortaokulu da üçüncülüğü elde etti. Dereceye giren takımların sporcularına kupa ve madalyaları takdim edildi. AA

Diğer Haber

Erzincan 7 proje ile katılacak

Tübitak 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Erzincan  7 proje ile Erzurum Bölge Yarışmasına katılım hakkı …