20 Ağustos Cumartesi , 2022

Yüz Yüze Eğitim, Tıp Fakültesi Öğrencileri ile Başladı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen yüz yüze eğitim, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi senatosunun belirlediği 2021-22 güz yarıyılı eğitim-öğretim modeli ile başladı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi akademik takvimine göre,  2021-22 akademik yılında ilk ders Tıp Fakültesinde oldu. Uzun bir aradan sonra tekrar yüz yüze eğitimin başlamasının sevincini yaşayan öğrenciler, okullarını çok özlediklerini ifade ederken,  bu yıl Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini yeni kazanan tıp fakültesi öğrencileri ise yeni bir eğitim hayatına başlamanın heyecanını dile getirdi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesinde   2021 – 2022 Eğitim Öğretim Yılı Planlamalarına göre Temel Tıp Bilimleri (Dönem I-II-III) 2021 – 2022 Eğitim Öğretim döneminde Temel Tıp Bilimlerinde hibrit eğitim modeli uygulanacak. Teorik dersler eğitimler ise  eş zamanlı olarak kampus sisteminde (kampus.ebyu.edu.tr) de canlı yayımlanacak olup; yüz yüze eğitime katılması yükümlülüğü olmayan diğer grup öğrenciler eğitimlerine kampus.ebyu.edu.tr adresinden çevrimiçi olarak devam edebileceklerdir.  Temel Bilimlerde uygulanması gereken laboratuvar (pratik) derslerinin tümü ve  dönem I-II-III için kurul sonu, final ve bütünleme sınavları yüz yüze yapılacak.

Diğer Haber

“Koruyucu Aile” Konulu Seminer Verildi

Erzincan İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından “Koruyucu Aile” konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi. …