20 Ağustos Cumartesi , 2022

Zam Her Yerde

Havaların ısınmasıyla pazarın ateşi söner gibi olsa da piyasalarda ki bir çok kaleme yeni zam haberi geldi. Süt ürünlerinde yüzde 30 zam yapılırken kırmızı  ete ise yüzde 25 oranında artış bekleniyor. Doların 15 tl yi geçmesiyle de benzinde zamlandı.

Havaların ısınmasıyla ve sera masraflarında görünen azalma pazarcının tezgahına yansıdı. Erzincan’da satışa çıkan sebze ve meyvelerde geçtiğimiz aylara  göre yarı yarıya düşüş gözlendi. Salata 15 liradan 7 liraya, domates 25 liradan 15 liraya, Marul 20 liradan 10 liraya, biber 30 liradan 15 liraya, patlıcan 30 liradan 12 liraya kadar geriledi.

Süt fiyatlarında ise artış yaşandı. Ulusal süt konseyi, çiğ süt fiyatını 15 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 7.50 litre olarak belirledi. Yaşanan bu artışın süt ürünlerine yüzde 20 üzerinde yansıması bekleniyor. Kırmızı et fiyatlarında da zam bekleniyor. Et fiyatlarına 7 tl daha zam gelineceği haberi vatandaşı kara kara düşündürüyor.

Pompa üzüyor

Piyasada bir çok kalemin fiyatını direk etkileyen dolar kuru 15 TL sınırını aştı. Akaryakıt fiyatları, enflasyon ve dolardaki yükselişin etkisiyle rekor kırarken, benzine 1 lira 12 kuruş zam geldi.

Diğer Haber

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 408 Öğretim Üyesi alacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan bilgiye göre,Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında …