Zorlu Şartlarda Can Kurtarmaya Devam Ediyorlar

Erzincan’da zorlu coğrafyada  fedakarca çalışan sağlık çalışanları 7/24 mesai gözetmeksizin can kurtarmaya devam ediyor.

Erzincan’da yoğun kar yağışı ve tipi özellikle kırsalda yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava şartlarından en çok etkilenenler ise köylerde yaşayan hasta vatandaşlar oluyor.Her türlü zorlu şartlarda görev yapan sağlık ekipleri karlı yolları aşarak hastalara en kısa sürede ulaşmaya çalışıyor. Hastaları en zor şartlarda hastaneye yetiştiren sağlık çalışanları zorlu kış şartlarında fedakarca Erzincan’ın zorlu coğrafyasında görev yapıyor.

Sağlık ekipleri hasta ihbarı aldıktan sonra kısa sürede hazırlığını yaparak yola çıkıyor. Zorlu coğrafyada karla kapalı köy yollarını aşarak ekipler hastalara ulaşmaya çalışıyor. Hastalara ilk müdahaleyi yapan sağlık ekipleri en kısa sürede hastayı hastaneye ulaştırıyorlar. Zorlu şartlarda fedakarca çalışan sağlık çalışanları 7/24 mesai gözetmeksizin can kurtarmaya devam ediyor.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …