ERGAN ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI

8 Ülkeden 36 sporcunun katıldığı Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası Ergan’da yapıldı. Şampiyonanın ikinci gününde sporcular bireysel sürat kategorisinde zamana karşı yarıştılar. Kayakçılar belirlenen parkurda startın verilmesi ile önce tırmanışa geçti, ardından bitiş noktasına kayarak ulaştı. Türk Milli Takımı sporcusu Aykut Taşçı ise yarışmayı 17’nci olarak tamamladı
Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde düzenlenen Dağ Kayağı Dünya Şampiyonası düzenlenen bireysel sürat yarışları ile sona erdi. Erkeklerde İtalyan sporcu Robert Antoinoli, bayanlarda ise Fransız kayakçı Laetitia Roux dünya şampiyonu oldular. Türk Milli Takımı sporcusu Aykut Taşçı ise yarışmayı 17’nci olarak tamamladı.
8 Ülkeden 36 sporcunun katıldığı Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası Ergan’da yapıldı. Şampiyonanın ikinci gününde sporcular bireysel sürat kategorisinde zamana karşı yarıştılar.
Kayakçılar belirlenen parkurda startın verilmesi ile önce tırmanışa geçti, ardından bitiş noktasına kayarak ulaştı.
Şampiyonada Türkiye’yi tek başına temsil eden Milli Takım Sporcusu Aykut Taşçı, derece yapmak için elinden geldiğince mücadele ettiğini belirterek; “ Çalışmalarımız sürüyor, hedefimiz önümüzdeki şampiyonalarda başarı elde etmek” diye konuştu.
Dağ kayağında 15 dünya defa şampiyonluğu Fransız kayakçı Laetitia Roux ise Erzincan’a gelmekten mutlu olduğunu belirterek, yarışma atmosferinden memnun kaldıklarını söyledi.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …