13 Nisan Cumartesi , 2024

Başsoy: 2017 Yılında Projelerimizle Atak Yapacağız

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Özsöz Gazetesi’ni ziyaret ederek dev projelerin müjdesini verdi. Başkan Başsoy Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy’a belediye çalışmaları hakkında bilgiler vererek projelerin 2017 yılı içerisinde başlanacağını söyledi. Gazeteci-Yazar Özsoy ise yapılacak olan çalışmalarda Başkan Başsoy’a ve çalışma ekibine başarılar diledi
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Özsöz Gazetesi’ni ziyaret ederek Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy’a belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Gazeteci-Yazar Özsoy Belediye Başkanı Başsoy’a gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirdi. Başkan Başsoy 24 dev projenin müjdesini vererek, 2017 yılı içerisinde büyük bir çoğunluğunun biteceğini, diğer projelerin ise temellerinin atılacağını söyledi.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Özsöz Gazetesi’ni ziyaret ederek Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy’a belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Gazeteci-Yazar Özsoy Belediye Başkanı Başsoy’a gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getirdi.
Başkan Başsoy 24 dev projenin müjdesini vererek, 2017 yılı içerisinde büyük bir çoğunluğunun biteceğini, diğer projelerin ise temellerinin atılacağını söyledi. Katlı Otopark, Terzibaba Kavşağı projesi, 250 yataklı devlet hastanesi, Cumartesi Pazarı’nın olduğu yere Semt Pazarı’nın kurulacağının ve itfahiye binasının bu yıl içerisinde hizmete gireceğinin müjdesini veren Başkan Başsoy, bu projelerin 2017 yılı içerisinde başlanacğını da söyledi.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamasında; Gazetemiz sahhibi Gazeyeci Yazar Kazım Erdem Özsoy’dan övgüyle bahsederek “Özsöz Gazetesi Sahibi Kazım Amcamıza ziyaret gerçekleştirdik. Öncelikle kendilerine ve bütün personellerine hayırlı çalışmalar diliyoruz. 2017 yılı için Erzincan Belediyesi olarak programlarımızı yaptık, planlarımızı yaptık. 2017 yılında da inşallah projelerimizle birlikte bir atak yapacağız. 2017 yılı içerisinde en büyük projelerimizden birisi de kentsel dönüşüm projesidir. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Merkez Çarşısı’ndaki çalışmalarımıza devam edeceğiz.
İnşallah nasip olusa alana ineceğiz ve bire bir esnafımızla konuşarak bu çarşının yeniden , Erzincan’ ın özüne yakışır şekilde yenilenmesiyle halkımızı ve hemşerilerimizi buluşturmuş olacağız.
Katlı Otopark’ın temellerini bu yıl atacağız
Bunun dışında tabiki özellikle hemşerilerimize dekare ettiğimiz 24 projenin içerisinde olan ve Erzincan’ımızın en önemli sorunlarından birisi olan çok katlı otopark problemini çözmek içinde Erzincan Devlet Hastanemizin olduğu kısmın Kuzey bölümündeki 4 bin m2’lik alanı Erzincan Belediyesi’nin ukdesine geçirerek, parasını ödeyerek mülkiyesiyle birlikte satın aldık ve hazırlıklarını yaptık. Orayla ilgili de temellerini bu yıl içerisinde inşallah atacağız. Aşağı yukarı 650 araçlık bir otopark, altında 12 tane dükkanı olan, üzerinde toplantı salonu olan ve kafesi olduğu bir otoparkı hayata geçireceğiz.
Terzibaba Kavşağı 2017 yılı içerisinde hizmete girecek
Bunun yanında en önemli projelerimizden birisi olan Terzibaba Kavşağının yapılmasıydı. Bununla ilgili de ilk geldiğimiz günden beri çaba sarf ettik ve mücadele ettik. Sayın Başbakanımızın büyük destekleriyle de bu projeyi başlattık ve bahar aylarında 2017 yılı içerisinde burası da hizmete girmiş olacak.
2017 yılı içerisinde 250 yataklı hastanenin temelini atacağız
Diğer yandan da Erzincan’ımızın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan 250 yataklı devlet hastanemizin ihalesi yapıldı ve imar problemleri çözüldü. Araştırma Hastanemizin hemen anında yeni bir hastaneyi de bu sene hayata geçireceğiz ve temelini atacağız.
Semt Pazarı 7/24 Hizmet Verecek
Bizim 24 projemizin içerisinde olan ve yine Cumartesi Pazarı’nın olduğu yerde Semt Pazarı dediğimiz ve 7/24 saat hizmet vereceğimiz çok modern ve altında yine 2 kat otoparkı olan ve üzeridne pazar yeri olan ve sosyal tesisleri olan yeni bir projeyi de bu sene hayata geçireceğiz.
Burada ciddi bir çalışma yapılıyor, projelerimizi hazırlattırdık ve bu sene inşallah temelini hep beraber atmış olacağız.
İtfahiye binasının yapımı bitecek
Bunun yanında da Erzincan Belediyesi’nin bilindiği üzere İtfahiye binası hiç yoktu. İnşallah bu sene İtfahiye binamızı da bitirmiş olacağız. Allah nasip ederse açılışını hep beraber yapacağız” dedi.
Ziyaretinden dolay Başkan Başsoy’a teşekkürlerini ileten Özsoy, Çalımalarını takdir ettiğimiz Belediye Başkanımızın 2017’de gerçekleştireceği projelerin takipcileri olacaklarını belirtti.
Haber Enes Sevilir
 

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …