13 Nisan Cumartesi , 2024

“Erbakan demek Özgüven Demektir”

Memur-Sen Genel Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, “Erbakan Hocamızın bize bıraktığı en büyük miras dava adamlığıdır, adanmışlığıdır. Bizlere bu yönüyle rehber oldu, yol gösterici oldu. Erbakan demek istikamet ve özgüven demektir” dedi.
Memur-Sen Genel Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, “Erbakan demek istikamet ve özgüven demektir”
Eski başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı da vefatının 6. yılında anan
Memur-Sen Genel Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, Erbakan’ın mücadelesine tek başına başladığını hatırlatarak, “Erbakan Hocaya ‘Bir çiçekle bahar olmaz’ diyorlardı. O ise buna karşın ‘Bir çiçekle bahar olmaz ama bütün baharlar bir çiçekle başlar’ diyor ve bunu eylemine yansıtıyordu. İnandığı doğrular noktasında asla taviz vermeyen ve inandığı için de kendisine güvenen, teşkilatına inanan bir liderdi. Bu anlamda örgütlenmenin en iyi örneklerinden biridir. Tek kişi ile başlayan mücadelenin nerelere gelebileceğini Erbakan’da görüyoruz. Merhum Erbakan Hocamız, ilim, siyaset ve devlet adamı olarak ülkemize çok büyük katkılar yaptı, güzel eserler bıraktı.
Onun bize bıraktığı en büyük miras dava adamlığıdır, adanmışlığıdır. Bizlere bu yönüyle rehber oldu, yol gösterici oldu” diye konuştu.
Erbakan’ın yalnızca yerel bir figür değil, aynı zamanda küresel bir lider olduğunu söyleyen
Memur-Sen Genel Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, “Dünyanın neresine gitsek Erbakan’ın adını duyuyoruz. Tek başına iktidara gelme fırsatını asla bulamamıştır ama dünyanın neresinde olursa olsun tanınmış bir liderdir. Hayalleri ve projeleri yalnızca yerel ölçekte değildir. Başta İslam coğrafyası olmak üzere bütün dünyayı kuşatan, bu köhne ve çürümüş sistemi değiştirmeyi hedefleyen projeleri vardı. İşte Erbakan Hoca, idealler ve bu ideallerin örgütlü bir biçimde gerçekleştirilmesi konusunda en iyi örnektir. Allah ondan razı olsun. Mâmamı âli Mekânı cennet olsun” şeklinde konuştu.

Diğer Haber

Bekir Aksun; “ İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. İslam âleminin ve …