23 Haziran Pazar , 2024

Erzincanspor’un 20 Yıllık Acısı Unutulmadı

Erzincanspor takımının kaza yapmasın ardından 20 yıl geçti. 21 Şubat 1997 yılında Ankara PTTspor karşılaşması için karayolu ile Ankara’ya gitmekte olan otobüs, Kırıkkale yakınlarında meydana gelen trafik kazası sonucunda Erzincanlı sporcu Cumhur, Vedat ve yönetici Cengiz Özker hayatını kaybetmişti.
Aynı kazada 24 sporcu ise yaralanmıştı. Kazada hayatını kaybedenler için Terzibaba mezarlığında kabirleri başında anma programı düzenlendi. Düzenlenen programa İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Volkan Burak Mumcu, Anagold 24 Erzincanspor Başkanı Ahmet Tanoğlu, Anagold 24 Erzincanspor futbolcuları, teknik ekip ve yönetimi katıldı. Programda kuran-ı kerim okundu ardından Müftü Karabayır dua etti.
Yavuz Karabayır program sonrasında futbolculara dua ederek başarılar diledi.
Anagold 24 Erzincanspor Basın Sözcüsü İlker Taştan, kazadan 20 yıl geçmesine rağmen üzüntülü olduklarını dile getirdi. Taştan; “21 şubat 1997 yılında Erzincanspor’umuz Ankara’da, Ankara PTTspor maçına giderken Ankara yakınlarında Kırıkkale’de bildiğiniz gibi elim bir trafik kazası geçirdi. Bu feci kazada sporcularımız Cumhur ve Vedat, yöneticimiz Cengiz Özker hakkın rahmetine kavuştu. O dönemde 24 tanede yaralımız vardı. Allah bir daha yaşatmasın diyoruz bu tip acıları. Ben kabristanlara gelince hep Necip Fazıl Kısakürek’in yalancı şehrin ortasında sahici belde lafı gelir aklıma. Gerçekten bizler yalancı şehirlerde yaşıyoruz. Gerçek beldelerimiz sonsuzluğa giden kapılarımız buralar. Buralara gelirken de bu mezarlara herkes gelecek. Buraya gelirken de o yalancı şehirler dediğimiz yelerden geliyorlar. bu arkadaşlarımız da 20 yıl geçmesine rağmen haylen anılıyorlarsa, güzel işler görmüşler demektir. Allah hepimize de güzel işler görmeyi, hayırlı işler görmeyi nasip etsin diyoruz” dedi.
Programın sonunda Anagold 24 Erzincanspor oyuncuları ve ekibi Terzibaba Hazretlerinin türbesini ziyaret ederek dua ettiler. 1995-1996 yıllarında Erzincansor’da futbolcu olan ve şimdi ise takımın teknik direktörlüğünü yapan Ayhan Alemdaroğlu, duygularını dile getirdi. Alemdaroğlu; “tabii çok üzüntülüyüz. Cumhur, Vedat ve Cengiz bizim arkadaşlarımızdı. Birlikte aynı tabaktan yemek yerdik. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum, geride kalanlara sabır diliyorum. Acımız her zaman içimizde . Hem 21 Şubat’ta hem de gölcük depremini hiç unutmuyorum. orada da abimi ve yeğenimi kaybetmiştim. acıları bir kenarıya bırakmak gerekiyor, çünkü hayat devam ediyor. Bugün antrenmanda çocuklarıma konuşurken çok çok hattinden fazla duygulandım. İnşallah bu hafta sonu oynayacağımız müsabakayı en iyi şekilde bitirip, rahmetli olan arkadaşlarımıza armağan etmeyi istiyorum” dedi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …