23 Haziran Pazar , 2024

Hazırlanan 70 Proje Bakanlığa Teslim Edildi

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’da 24 belde ve ilçe belediye başkanları ile yapmış olduğu toplantının ardından kısa zamanda 70 proje hazırlanarak Vali Arslantaş tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teslim edildi.
02.02 2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun; il Valileri ile yapmış olduğu video konferans görüşmesinin ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş, ilçe kaymakamları, Erzincan’daki 24 belde ve ilçe belediye başkanları ile 2017 yılı yatırım proje değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.
Toplantıda; sosyal dokunun ele alınarak kalıcı çözümlerin üretilmesi gerektiğine vurgu yapan Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, belde ve belediye başkanlarına bölgelerinde yapacakları projeler karşılığında kaynak sağlanacağını söyledi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belde ve ilçe belediyelerin, Erzincan’da ilgili kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde hareket ederek; kreş, gençlik merkezleri, engelli merkezleri, kadın merkezleri, dini eğitim tesisleri, semt sahaları başta olmak üzere bu çerçevede projeler yapılması talimatının ardından bu kapsamda Erzincan genelinde 70 proje hazırlanmıştır.
Hazırlanan 70 adet proje, Erzincan Valisi Ali Arslantaş başkanlığında; Erzincan Milletvekilleri Sayın Sebahattin Karakelle ve Sayın Serkan Bayram, Belediye Başkanı Sayın Cemalettin Başsoy, İl Genel Meclis Başkanı Ünal Tuygun ve Ak Parti İl Başkanı Sayın Orhan Bulut’un da katılımıyla Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye elden teslim edildi.

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …