İmam Hatip Okullarının Çalışmaları Görüşüldü

Erzincan İmam Hatip Okulları il platform toplantısı yapıldı. Erzincan İmam Hatip mezun ve Mensupları Dernek binasında yapılan il platform toplantısı Platform dönem başkanı Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları derneği yönetim Kurulu başkanı Burhan Çakır,İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ahmet Yağcıoğlu, Ensar il Başkanı Çetin Solak, Tügva Başkan vekili Enes Sevilir, Diyanet Vakfı Başkan Vekili Birol Polat, Erzincan İmam Hatip okul müdürleri ile ERİHMED yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kur’an Tilaveti ile başlayan toplantıda Erzincan İmam Hatip Okulları il platform dönem Başkanı Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları derneği yönetim Kurulu başkanı Burhan Çakır gündem maddeleri hakkında açıklama yaptı.
Çakır; “ Toplantının Hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, Öncelikle katılımlarından dolayı Dernek ve vakıf başkanları ile ERİHMED yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ederim dedi.
Her ayın ilk haftasında bu toplantılarımızı devam edeceğiz diyen Çakır iki ayda bir İl Protokolünün katılımı ile il Koordinasyon toplantıları da yapılacak dedi.
Katılımcılardan İlim Yayma Cemiyeti başkanı Ahmet Yağcıoğlu; Davetten dutduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti. Yaklaşık 45 yıldır İmam hatip dernek ve İlim yayma cemiyetinde başkan olarak hizmet verdiğini belirten Yağcıoğlu İmam Hatip Okullarımızın Eğitim olarak yükseltilmeleri açısından ne yapılması gerekiyorsa buradayız yardıma hazırız dedi.
Ensar Vakfı Başkanı Çetin Solak böyle güzel mekanda güzel insanlarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek İmam Hatip Okullları için buradayız dedi.
Tügva Başkan Vekili Enes Sevilir; Türkiye Gençlik Vakfı olarak İmam Hatip Okulları için yapılacak her hizmette varız bizler elimizi değil gövdemizi de yeri geldiğinde taşın altına sokarız . Ayrıca bizleri böyle güzel bir ortamda bir araya getiren Platform Başkanımıza da teşekkür ederim dedi.
Dinanet Vakfı Başkan Vekili Birol Polat; İl müftümüz Yavuz Karabayır’ın başka bir programı daha olduğundan katılamadı selamlarını ilettiler. Bizlerde Diyanet Vakfı olarak İmam Hatip Okullarının Sorunları ve ihtiyaçları karşısında hizmete hazırız dedi.
Toplantıya katılan İmam Hatip okul müdürlerini taleplerin ve sorunların dinleyen Erzincan İmam Hatip Okulları Platform Dönem Başkanı Burhan Çakır; Talepleri dinledik Platform olarak sizler için hizmet için buradayız inşallah bundan böyle daha sık olarak toplanarak gerek orta okullarımızın gerekse liselerimizin gerek fiziki gerekse eğitim olarak eksiklikleri giderme adına notlarımızı aldık okullarımızın temsilcilerini seçecek bizlerle paylaşacaklar dolayısıyla sorunları çözmek daha kolay olacak dedi.
Önceliklerinin okul sayısının arttırılması olduğunu söyleyen Çakır; İlimizde bir adet proje okulu var bunun orta okullarımızdan birinde de olması için çalışmamızı başlattık inşallah İmam Hatip Okullarımız Eğitimin zirvesinde olacaklar dedi. Toplantı Okunan Kur’an Tilaveti ile sona erdi.

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …