20 Mayıs Pazartesi , 2024

Keskin: Erzincan Kültür Merkezi Erzincan’a Büyük Katkı Sağlayacak

Proje bedeli 200 Milyar olan ve 70 bin m2 Keklikkayası Mahallesinin Taka kısmına kadar olan alanda Erzincan Kültür Merkezi yapılacağının müjdesini veren Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin konuyla ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Çokgüzel bir seyir tepesinin olacağını da belirten Keskin; böyle bir projenin Erzincan’a çoık büyük katkı sağlayacağını söyledi
Kavakyolu Beeldiye Başkanı Fikret Keskin 70 bin m2 alanda Erzincan Kültür Merkezi’nin projesini çıkardıklarını belirterek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Kavakyolu Beldesi’ne bağlanan Erzincan’a kuş bakışı olan bir yerde haritasını çizdiklerini belirten Keskin, sadece proje bedelinin 200 Milyar olduğunu söyledi.
Kavakyolu Beldiye Başkanı Fikret Keskin yapmış olduğu açıklamasında; “Erzincan Kültür Merkezi diye adlandırğımız şey Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda üç boyutlu bir çalışma yaptık. Şu anda da buranın çok amaçlı bir salon olduğu, Kavakyolu’na bağlanan Keklik Kayası mahallesimizin Taka kısmında güzel bir alandır. Burası aynı zamanda da Erzincan’a kuş bakışı olan bir yerdir. 70 bin m2’nin haritasını çıkardık. Vasgirt Deresi’nin projesini yapan Reta şirkeiyle 3 boyutlarıyla çizdirdik.
Sayın Valimizinde beğenisiyle şu anda buraların projeleri firma tarafından çiziliyor. Sadece proje bedeli ise 200 Milyar’dır. Burası Erzincan’ımızın ve Erzincan’ımıza gelecek olan misafirlerimizin, Sayın Valimiz başta olmak üzere Erzincan Milletvekillerimizin veya daha üst düzey yöneticilerimizin bu bölgede rahatlıkla gelecek misafirlerimizi ağırlayıp ve şehrimizi de tepeden seyir yapabileceğimiz bir alandır. Burada birde seyir tepemiz var. Buradan yine şehir tamamen seyrediliyor. Bir çalışmamızda bu bölge üzerindedir. Yamaç Paraşütü adı altında çalışmalarımız var. Ancak bu konuda bizi endişelendiren bir husus var. Alt tarafta yani Vasgirt Deresi’ne doğru bir yüksek gerilim hatlarımız var. Bu bizleri biraz olsun korkutuyor. Bu proje bir takım artı ve eksilerini düşünmek suretiyle bu işin tecrübeli kişileri tarafından sıkıntı olmazsa devam edecek. Eğer bir sıkıntı olacaksa, bir can zarar görecekse onu bu projenin içerisinden kaldırırız. Bu binanın içerisinde gördüğünüz üzere çok amaçlı bir salonumuz var. Bu projenin içerisinde bayrak direğinin olduğu alanda Sayın Valim, Sayın Bakanlarım, Başbakanım veya da üst düzey yetkililerim orada istişare yapabileceği, toplantı yapabileceği bir alandır. Diğer tarafında ise minimum 400, maksimum 500 kişiye toplantı alanı ve bu kişilere yemek verebilecek bir salon ve bunlara hizmet yapacak personeller mevcut. Burada bir Bakanımızın veya bir Başbakanımızın geldiğinde onlara konaklama yaptırabilecekleri ferah bir ortamdır. Bunlarında gece konaklayabilecekleri düzgün, oksijeni bol, sakin bir yerdir. Burası 70 bin m2 üzerine olacak. İnşallah şehrimize böyle bir eseri Sayın Valim başta olmak üzere Erzincan Belediye Başkanımız ve Mileltvekillerimizinde inşallah katkılarıyla böyle bir yeri onlara, şehrimize kazandırmak istiyoruz. Buranın asıl amacı budur” dedi.
Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

“Her Yürek Bir Gelecek”

Erzincan’da “Her Yürek Bir Gelecek” isimli el sanatları sergisi açılışı gerçekleştirildi. Projede öğrencilere, el becerisi …