23 Haziran Pazar , 2024

Keskin: Kavakyolu Halkı Her Zaman En İyi Hizmete Layıktır

Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy’u ziyaret etti. Keskin belediye çalışmalarının devam ettiğini ve Kavakyolu için yeni projelerle çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy ise ziyaretin anısına “Sözün Özü” adlı kitabını hediye etti.
Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy’u ziyaret ederek Beeldiye çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve yapılacak olan projelerini anlattı.
Gerçekleşen ziyaretten ötürü memnun olduğunu belirten Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Kesin’e yapacağı çalışmalarda kendilerine ve çalışma ekibine baaşrılar diledi.
Kavakyolu Belediye Başkanı Keskin ziyarette yapmış olduğu açıklamada; “Kavakyolu Belediyesi olarak 16 bin ton asfaltımızı yaptık. Şu anda da ana harterlerimizin tamamı sıfır asfaltlanmıştır. Elektirik çalışmalarımız yer altına girdi ve o projemiz halen daha devam ediyor. Kanalizasyon için imarlı yerlerimiz bitti, içme su hatlarımız bitti. Doğalgaz konusunda ise %80’i bitti ve 2017 yılında da bu oran %98 olacak. 2018 yılında da Kavakyolu Beldesi ve Keklik Kayası’da Allah’ın izniyle doğalgaza kavuşmuş olacak. Şu anda da bahar mevsimi itibariyle de çalışmalarımız başladı. Yeni imar yolları açıyoruz. 18 uygulamamı imarlı yerlerin %90’ının 18 uygulamasını bitirdim. 18 uygulaması harita üzerinden bittikten sonra uygulamasını yapıyoruz. Uygulama bittikten sonra da duvarlar ve temeller atılıyor. Bununla ilgili de açılacak parklarımız var.
3. Etap TOKİ Haziran yada Temmuz Ayı’nda Hak Sahibinde
Belediye’nin arasdındaki 3. Etap TOKİ’miz aşağı yukarı Hazairan yada Temmuz aylarında hak sahipleri içerisine taşınır. Yine 2017 yılı içerisinde 4. Etap TOKİ’lerin ihalesi yapılıp başlanır. 3. Etapların orada 16 derslik Ortaokulumuzun inşaatı ihale edildi. Bununla ilgili olarak da başta Sayın Valim ve Milli Eğitim Müdürüm olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çünkü o Ortaokul biizm için çok önemlidir. Şu anda 2 tane İlköğretim okulumuz var ve bu okullarımızda şu anda sınıf mevcutları 40’ın üzerindedir. Ama Ortaokulumuz bittiğinde sınıflarımız normal seviyeye gelecektir. Lise yerimiz için uğraşıyoruz. İnşallah lisemizi de Necip Fazıl Ortaokulu’nun oradaki yere yapacağız. Bu kapsamda çalışmalarımız devam ediyor.
Güneş Enerjisi’nin İhalesi Tamam, Kazıları Çakıldı
Güneş enerjimizi ihale ettik, bununda kazıkları çakıldı. Paneller gelecek, 350 kv elektrikle belediyenin ihtiyacı olan su pompaları, aydınlatmalar ve belediyenin içerisindeki çalışmaların tümünü GES (Güneş Enerjisi Sistemi)’nden ücretsiz olarak karşılamış oluyoruz. Bununda maliyeti 1 Trilyon 700 Bin Liradır. Bunun 650 Bin Lirasını DAP’tan hibe aldık ve gerisini bizim öz kaynaklarımızla yapacağız. Su depolarımız tamamen bitti. Ama yeni hatlara suyu veremedğimizden, eski hatlarda da su var, yeni hatlarda da var, sıkıntılarımız vardır ve vatandaşlarımız sıkıntıya düşmesin diye 2 hatta da su var ama bahar mevsimi ile eski hatları tamamen keseceğiz. İnşallah yeni hatlardan insanlara içilebilir düzgün bir su vereceğiz.
2,5 km uzunluğunda sulama suyu hattın proje yapım ihalesi yapıldı
Yine Işıkpınar Deresi’nden Keklik Kayası’na kadar benim bir mahallem oldu. Buraya 2,5 km uzunluğunda sulama suyu hattın proje yapım ihalesi yapıldı. İhale biter bitmezde inşaat ihalesi yapılacak. Buda Sulama ile ilgili olan bir çalışmadır. Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla Erzincan Belediyesi, DSİ Şube Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü birliğiyle birlikte Vasgirt Deresi bir peyzaj çalışması bizim için artık çok kıymetli ve şehrimiz içinde artık çok kıymetlidir. İnşallah bu hayalimiz Başbakanımızın talimatlarıyla ki bu manada Başbakanımıza da teşekkür ediyorum. Çünkü Beldemi ve şehrin batısını tamamen o proje çok kıymetlendirecektir. Ona paralel olarak da Yamaç Paraşütü olacak. Hançerli Deresi üzerinde 5 köprü, Işıkpınar Deresi üzerinde de 2 köprü olmak suretiyle şehrimizin batısına çok güzel bir hareketlilik getirecektir. İnşallah buda olacak.
Asfaltta Ana Harterleri Bitirdik
Asfaltlarımız dediğim gibi ana harterleri bitirdik. Sadece ara yollarımız kaldı. Bunu da 2017 yılında elektirik tamamen yerin altına girdikten sonra o yolların asfaltını yapıp bu işi temiz bir belde olarak hizmetimize devam etmek edeceğiz. Ancak 2019’da Başbakanımızın talimatlarıyla Erzincan Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde bizim beldemiz ve diğer beldeler şehrin bir mahallesi olacak. Bizim buna artık dur deme şansımızda yok gücümüzde yetmiyor. Sonuç ne olursa olsun Kavakyolu halkı en güzel hizmete layıktır. Bütün hizmetleri bitirerek 2019’a Erzincan’ın bir mahallesi olmasına çalışacağım. Yine bu toplu konutlarla da inşallah hedefimiz 2017’ye 7 Bin 500 nüfüsüna yakın olarak o nüfüsla halkımıza hizmetlerimizi vermeye çalışacağız. Telefonlarım 7-24 saat açık ve halkım herhangi bir şeyde memnuniyetsizliği olduğu zaman direk benim telefonumu arayıp benimle irtibata geçebilir. Bana bu hususta benim aklıma gelmeyen bazı konularda bana hatırlatma yaparlarsa ben onlara minnet duyarım. Çünkü biz halkımıza hizmet etmenin gururu ve heyecanı içerisindeyiz. İnşallah bu 18 uygulamalarında halkımın canını yaktığını biliyorum. Ama sonuçta beni anlayacaklarını orası şehir oluyorsa bu imar programlarının %100 olması gerektiğini biliyorlar. İnşallah sonuçta hep beraber güleceğiz. Beldemiz iyi bir noktaya gelecektir. Herkese saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.
Gerçekleşen ziuyaretin sonunda Özsöz Gazetesi Sahibi Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy ” Sözün Özü” adlı kitabini imzalayarak Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret Keskin’e hediye etti. Başkan Keskin ise Gazeteci-Yazar Özsoy’a teşekkürlerini iletti.
Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

Vatandaş kendi sebzesini yetiştirmeye devam ediyor

Erzincan’da vatandaşlar kurulan pazarlarda  bağ ve bahçeleri için fide almaya devam ediyor. Yaz aylarında bağ …