22 Şubat Perşembe , 2024

Kurtuluş Gecesi Havai Fişeklerle Son Buldu

Erzincan Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen etkinlikle Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıldönümü coşkuyla kutlandı. Cirit sporcularının destek verdiği yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlamalar havai fişek gösterisiyle sona erdi
Erzincan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıldönümü kutlamaları kapsamında zafer yürüyüşü düzenlendi. Mehteran ekibi ile ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyüşe katılan vatandaşlar Cumhuriyet Meydanında havi fişek gösterisini coşku ile izlediler.
Erzincan Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen etkinliğe Vali Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Soğuk havaya aldırış etmeyen vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile belediye önünden başlayan etkinlikte mehteran ekibi birlikte yürüdü.
Cirit sporcularının destek verdiği yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlamalar havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Diğer Haber

Öğrenci ve öğretmenlere eğitimler verildi

Erzincan’da polis ekipleri tarafından, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri ile …