Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Turbay Erzincan’da

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay Erziincan’a geldi. Erzincan’da yapılacak olan “Memur-Sen’e Davet Tercihimiz Evet” konferansına katılmak üzere gelen Uslu ve Turbay burada Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği’ni ziyaret ettiler
Erzincan’da “Memur-Sen’e Davet Tercihimiz Evet” buluşmasına katılma üzere gelen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliğini ziyaret ettiler.
Gerçekleşen ziyarete ayrıca Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, Sağlık-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim İçoğlu, Birlik Haber-Sen İl Başkanı Mustafa Sevilir, Bayındır Memur-Sen İl Başkanı Bilal Selçuk, TOÇ-BİR-SEN Şube Başkanı Orhan Almacı, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Necdet Yıldırım, BEM-Bir Sen İl Başkanı Erol Şahin, Eğitim Bir Sen Üniversite Başkanı Zafer Arlı da gerçekleşen ziyarette bulundular.
Gerçekleşen ziyarette değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, “Terör örgütleri eliyle diz çöktürülmek istendik. Ama çöktüremediler. Darbelerle bizi yıldırmak istediler. Yıldıramadılar! Oyunlar kurdular.  Oyun kuranların en hayırlısı Allah’tır diye haykırdık, oyunlarını yüzlerine çarptık. Şimdi bu toprakların insanları adalet merkezli bir sistem kurmak için mücadele veriyor. Ahlak ve adalet merkezli bir sistem bu. Özgürlüklerin tanındığı, herkesin hakkını gözeten bir sistem. Daha demokratik bir katılımı esas alan bir sistem. Anayasa Reformunun, bu sistemin önünü açacağına inanıyoruz. Onun için evet diyoruz Tek adamlık söylemlerine karşılık olarak, Kuvvvetler ayrılığı 1960 darbesiyle gelmiştir. Seçimle iş başına gelemeyeceğini anlayanlar kuvvetler ayrılığı ve vesayet sistemi getirdiler. Biz çok çalışacağız. Milletin adamları iş başına gelirse bu şekilde devleti yönetelim diye kurulmuş bir sistemdir. Adam gibi çalışırsak yine milletin adamı gelir. Bu millet her zaman secmesini bilmiştir. “Sağlam sıhhatli” olan tüm seçimlerde Milletin adamları gelmiştir. Biz Milletimize güveniyoruz. Bu millet yeni liderlerini vatansever çıkaracak güçtedir. Tarih bizi bu bakımmıdan haklı çıkarmaktadır.” dedi.
15 Temmuz Darbe gecesine ilk tepki Memur-Sen verdi”
15 Temmuz gece saat 23.30 sıralarında ilk tepkinin Memur-Sen’den geldiğini ifade eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu,”Dolayısıyla memur sen olarak, darbenin sonuna kadar karşısında millet iradesiyle milletin yanındayız direnceğiz. Türkiye’nin en büyük örgütü 1 milyon üyesiyle, teşkilatımıza çağrımız sokağa inmeniz ve buna sonuna kadar direnmeniz deyip bizzat sokağa inerek genel kurmayın önünde doğru yürüdüğümüz süreçte üstümüzden yapılan taciz ateşlerinin önümüzdeki insanların şehit ettiğine şahitlik ettik. Sabaha kadar bu teşkilat meydandaydı, 27 gün telaffuz halini bırakmadık” ifadelerini kaydetti.
“Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattıklarını belirterek, ” Evet diyeceğiz ve umudu büyüteceğiz. Her ne kadar sorunlarımız fazla olsa da umudumuz sorunlarımızdan çok daha fazla. Memur-Sen ailesi olarak tarihe karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bu ülkenin geleceğine dair yatırımımızı 16 Nisan’da yapmış olacağız. Bunu yapmak için yola revan olduk. Bu ülkenin yaşadığı travmayı, bu ülkeye yaşatılan türbülansı görmeyenler ‘Evet’in kıymetini bilmeyenlerdir. Onun için ‘Evet’in kıymetini bilenleri bu anlamda ter dökmeye davet ediyorum Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır. Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün teşkilatımızdan zirveyi yakalayarak yeni destanlar yazmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin bir daha darbelere maruz kalmamasını, yoluna emin adımlarla yürümesini istediklerini vurgulayan Memur-Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül,, “15 Temmuz’un nöbetçisi, 16 Nisan’ın ‘Evet’çisiyiz. Bunu net olarak ifade ediyorum. Çünkü biz bu ülkede bir daha antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz. Biz bu ülkede sabah kalkıp akşama hükümet değişikliği, pazarlıklarla yoğrulan, fırlayan, inen, yükselen borsa ve dolarlar istemiyoruz. Bu ülke büyüsün ve yürüsün istiyoruz” açıklamasını yaptı.Haber Enes Sevilir

Diğer Haber

Erzincan’da yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Belediye Meclis Üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte şehrin çeşitli …