Umre Yolcuları Dualarla Uğurlandı

Erzincan’dan umreye gidecek vatandaşlar dualarla uğurlandı. 36 kişilik umre kafilesi Erzincan Hava alanında Umre yolcuları ve yakınları tarafından dualarla yolculandı. Erzincan Hava alanı içinde düzenlenen uğurlama töreninde duygulu anlar yaşandı. Uğurlama töreninde konuşan Vesile Hatun cami imam hatibi ve kafile başkanı Harun Bulut , “umre ziyareti sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hususlarında detaylı bilgiler aktardı.
Bulut, “Hiç şüphesiz siz Allah’ın evine gidiyorsunuz. O ev ki ibadet için yeryüzünde inşa edilen ilk evdir. Mekke’de kurulan o eve sizler misafir olarak gidiyorsunuz. Allah’ın ilk evi hazreti İbrahim ve hazreti İsmail’in (as) beraber kurdukları evdir. O gün, bugündür orası Allah’ın evidir. Rahman’ın evi Kabe’yi, makam-ı İbrahim’i, Safa ile Merve’yi ve Hacerü’l-Esved’i ve Hz. Muhammed’in (sav) nurlu Medine’sini usulüne uygun olarak ziyaret edip usulü erkanına göre dua ve ibadet etmenizi diliyorum” dedi.
Yolçulamaya gelen vatandaşlar ise Umre’ye gidenlerden dua istedi. Daha önce umre ziyareti gerçekleştiren umre yolcuları yakınlarından Adnan Bayram; “Ne mutlu ki bugünden sonra kutsal topraklarda, Kabe’de ve Mescid-i Haram’ın misafiri olacaksınız. Ne mutlu ki bugünden sonra kutsal topraklarda güzel yerleri ziyaret etme nasibine ulaşacaksınız. Dualarınızı bizlerden esirgemeyiniz. Gidişiniz sağlıklı, huzurlu ve mutlu olsun, gelişiniz de muhteşem olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardındın 36 kişilik kafile dualarla uğurlandı.

Diğer Haber

Erzincan’da aranan 9 kişi yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, aranan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda, …