Erzincan İHH tarafından 83’üncü Yardım Tırı Yola Çıktı

Erzincan İHH tarafından İhtiyaç sahibi  insanlara ulaştırılmak üzere 83’üncü yardım tırı ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Halil İbrahim Akkoyunlu yardım tırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “Erzincan İHH olarak bugün burada her ay düzenli olarak göndermeye çalıştığımız iyilik yükümüzün 83. Üncü  uğurlamak için  toplandık.” Dedi. Konuşmasında Erzincan İHH İnsani Yardım Derneği Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Halil İbrahim Akkoyunlu : ‘ Erzincan iHH olarak bugün burada her ay düzenli olarak göndermeye  çalıştığımız iyilik yükümüzün 83.sünü uğurlamak için toplandık. Hepimizin bildiği gibi  Suriye’de 11 yıldır adı konulmamış savaşta binlerce insan hayatını kaybetmiş, binlerce insan ise kendi ülkesinde MÜLTECİ konumuna düşmüştür. Dünya üzerinde bir  tarafta  türlü zenginliklere sahip olan ülkeler refah ve mutluluk içinde yaşarken  diğer yanda en temel hayati ihtiyaçlarına  ulaşamayan ülkeler ve mağdur insanlar var. Her geçen gün milyonlarca insan yaşam, barınma, beslenme, sağlık ve eğitim gibi temel insani haklarından mahrum kalmaktadır. Bizlere düsense bu mağduriyetin bir nebze olsun giderilmesi için insani ve değer sorumluluklarımızı yerine getirip elimizden gelen yardımları din, dil ,ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır.

Bu bağlamda Erzincan İnsani Yardım Derneği olarak  bugüne kadar bağışçılarımızın  destekleriyle topladığımız ihtiyaç  malzemelerinden oluşan yardımları milyonlarca muhtaç aileye ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz. Olumsuz kış   şartlarının da etkisini gösterdiği şu zor günlerde Suriye’de mülteci kamplarında derme çatma çadır ve barınaklarda yaşam mücadelesi veren mahzun çocuklar  soğuktan donmasın, babaları gece nöbet tutmasın  diye 83. insani yardım tırımızı bir kez daha değerli bağışçılarımızın destekleriyle Suriye’nin İdlib bölgesindeki çadır kamplarına gönderiyoruz. Bu iyilik tırımızda kömür, battaniye ,yatak, yorgan, giyim, ayakkabı, tıbbi malzeme, un, gıda maddeleri  ve soba bulunmaktadır. Bu vesilesiyle  Mazlum ve Mağdur insanlar için destek veren tüm bağışçılarımıza bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz’ dedi.

 

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …