Tanıtım Programları Yapıldı

Türkiye’de askeri eğitim ve öğretimi çatısı altında toplayan Millî Savunma Üniversitesinin tanıtım programı Erzincan Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ)´ne bağlı Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokullarının ortaöğretim kurumlarının  12.sınıfında öğrenim gören öğrencilere tanıtılması ve tercih-seçim-eğitim süreçleri hakkında bilgi verilmesi maksadıyla tanıtım programı yapıldı.

Tanıtım programına, Milli Savunma Üniversitesi Astsubay Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Bayram Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün, Ortaöğretim Şube Müdürü Hasan Güneş, Müh. Alb. Kıvanç Bayat, Dz. İkm. Yzb. Özer Çetin, MSÜ Öğretim Görevlisi Utku Işık’ın yanı sıra askeri yetkililer, yöneticiler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Yapılan sunumda, Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Deniz Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Hava Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Kara Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Deniz Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Hava Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Bando Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri öğrencilere anlatıldı.Millî Savunma Üniversitesi yetkilileri tarafından; Üniversitenin fakülte ve bölümleri ile fiziki imkânlarını anlatan sunum yapılırken, misyon ve vizyonu, akademik ve mesleki faaliyetleri, öğrenci seçme ve yerleştirme süreçleri hakkında öğrencilere, ayrıntılı bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu. Üstün nitelikli profesyonel subay ve astsubayın yetiştirildiği, başta savunma, güvenlik ve strateji olmak üzere eğitim ve araştırmada öncü, değişime ve gelişime liderlik eden, uluslararası tanınırlığa ve saygınlığa sahip, dünyanın önde gelen savunma üniversitelerinden biri olan Millî Savunma Üniversitesi tanıtımını öğrenciler ilgi ile takip etti.Etkinliğin soru-cevap kısmında ise öğrenciler, Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulma imkânı buldu. Tanıtım programlarına il genelinde 3 farklı oturumda toplam 500 öğrenci katılım sağladı.

İl Milli Eğitim Müdürü  Aziz Gün’ün MSÜ Üniversitesi yetkilerine katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletmesinin ardından program sona erdi.

Diğer Haber

Erzincan ve Çevrelerinde Beklenen Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Erzincan ve çevresinde kuvvetli yağışlar olabileceği  uyarısında bulunuldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı 12. Bölge Müdürlüğünden …