16 Haziran Pazar , 2024

EBYÜ’den “Cumhuriyet” Konseri

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin  kuruluşunun 15. yıl ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi “Cumhuriyet” isimli konser verildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükakasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde ve Türker Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşen konserde sunuculukta Türker Yılmaz, Ankara Devlet Konservatuarından piyanoda Necdi Şimşek, viyolonselde Senem Hazal Akın, gitarda Refik Can Taşar, vokalde Esra Küçüktepe ve solist olarak Opera sanatçısı Hülya Kazan yer aldı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, üst yönetim, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konser, söz ve müziği Hülya Kazan’a ait olan Erzincan’a özgü “Merhaba” isimli eserin seslendirilmesi ile başladı. Konserde Erzincan ve Türkiye’nin değişik yörelerine ait toplam sekiz eser seslendirildi.  Konserde yer yer şarkılara eşlik eden dinleyiciler,  eğlenceli zaman geçirerek, unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Konser sonunda Rektör Prof. Dr. Akın Levent, konserde emeği geçen tüm ekibe bir teşekkür ederek, Hülya Kazan’a çiçek takdim etti.

Diğer Haber

Erzincan Hayvan Pazarında Denetimler Sürüyor

Kurban Bayramına sayılı günler kala Erzincan Hayvan Pazarında hareketlilik sürüyor. Pazarda arife günü hareketliliğin daha …